Kesal PDF

Tunisiamobilitycongress.com Kesal Image
AÇIKLAMA

PDF formatında Kesal. Sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Kesal kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!

Havada toprak kokusu vardı. Yağmur yağdıktan sonra oluşan o bilindik eşsiz koku… Bütün ciğerlerime dolmuştu sanki; ama çok da şikayetçi değildim bu durumdan. Sadece biraz korkutuyordu beni. Çocukluğumun yağmurlu günleri geliyordu aklıma. Kaçtığım, korktuğum yağmurlar... Neden kaçıyordum ki, bu kokuyu duymak varken… İşte şimdi çok yakınımdaydı o toprak. Göremiyordum, sadece duyumsadığım bir toprak kokusu vardı o kadar. Elimde sadece o vardı. Ama daha fazlasını istedim ve başardım da. Artık birbirine karışıp duran kuş sesleri vardı. Canlılığı anlatıyorlardı bana. Bir de yaprak sesleri… Arada şiddetlenen arada azalan sesler. Rüzgar ne derse onu yapıyorlardı. Evet, hissediyordum artık. Islak toprakta boylu boyunca yatıyordum. Hafif bir rüzgar üzerimden geçiyordu. Vücuduma değdiğinde fazlaca ürperiyordum. Üstüm başım sırılsıklamdı, bunu da hissediyordum bir yandan. Esen rüzgar bu yüzden beni bu kadar ürpertiyordu belli ki. Bu kadarı da yeterli değildi. Görmem lazımdı. O yaprakları görmeliydim. Şansım varsa o şakıyan kuşları… Gözlerimi biraz da olsa açabilmiştim. Belli belirsiz tepemde olan ağaca baktım. Hava nerdeyse kararacak gibiydi. Buraya nasıl geldiğimi düşünmeye çalıştım. Ağaç sayesinde yavaş yavaş hatırlamaya başladım. Evet, Kesal’a gidiyordum.  (Tanıtım Bülteninden)  

Ercan Kesal, hekim, yazar ve oyuncudur. 1959 yılında Nevşehir'in Avanos ilçesinde doğdu. (1966 yılı Ercan, Erhan ve babaları Mevlüt Kesal.) Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1984 yılında mezun oldu.

BILGI

YAZAR: Gülşah Demir

DOSYA ADI: Kesal.pdf

ISBN: 9786052967560

YAYIN TARIHI: 2018

DOSYA BOYUTU: 9,28 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Ercan Kesal - Ekşi Sözlük

Ercan Kesal, işte tam olarak o "anlatamadığımız" insanlardan. Kafamızda diziden önce bir İdris Koçovalı karakteri olsaydı, onun vücut bulmuş hali Ercan Kesal olacaktı sanki.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Ercan Kesal : D&R'da | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası

Ercan Kesal. Ercan Kesal : Sanatçının ürettiği ya da katkıda bulunduğu eserler aşağıdaki gibidir

İLGILI KITAPLAR